Zeytinburnu Belediyesi'nden Bir İlk Radyo Festivali Başlıyor!

Tarih : 13 Aralık 2013, Cuma 12:57 Son Güncelleme : 15 Ağustos 2017, Salı 12:57
Zeytinburnu Belediyesi'nden Bir İlk Radyo Festivali Başlıyor!

Türkiye'de ilk kez radyo festivali düzenleniyor. Kral FM, Kral Pop, Süper FM, Best FM, Alem FM, Radyo Turkuvaz, TGRT FM ve Radyo 7'nin djleri canlı yayında

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Türkiye'de ilk kez radyo festivali düzenleniyor. Kral FM, Kral Pop, Süper FM, Best FM, Alem FM, Radyo Turkuvaz, TGRT FM ve Radyo 7'nin en çok dinlenen 13 DJ'yi yayınlarını bir hafta boyunca Zeytinburnu'nda kurulan dev radyodan canlı olarak sunacak. Zeytinburnu Meydanı, 14 - 20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında bir çok ünlü ismi ağırlayacak. DJ, sanatçı ve hayran üçlüsünün buluşacağı meydan adeta karnaval yerine dönecek.
Zeytinburnu Belediyesi, Türkiye'de ilk kez Radyo Festivali düzenliyor. Kral FM, Kral Pop, Best FM, Süper FM, Alem FM, Radyo Turkuvaz, TGRT FM ve Radyo 7'nin en çok dinlenen programları, bir hafta boyunca Zeytinburnu'nda kurulan dev radyodan canlı olarak yayınlanacak. Türkiye?nin en çok dinlenen DJ'yleri konuklarını da bu dev radyoda ağırlayacak.Festival ile ilgili bilgi veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu'nun tekstil ve deri atölyelerinin yanı sıra on binlerce iş yerine ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek "Yaptığımız anket ve araştırmalarımızda bu iş yerlerinin büyük çoğunluğunda radyoların dinlendiğini gördük. Buralarda çalışan gençler radyoların ünlü DJ'yleri ile bir araya gelmek istediklerini söylediler biz de onların bu taleplerini yerine getiriyoruz" dedi.

Türkiye'de ilk kez bir radyo festivali düzenleneceğini ve bu kapsamda Zeytinburnu Meydanı'nda 6 m. yüksekliğinde, 20 m. uzunluğunda, 10 m. genişliğinde içinde, canlı yayınların yapılacağı dünyanın en büyük radyo maketini kuracaklarını anlatan Başkan Aydın, şunları söyledi:

14 -20 Aralık tarihleri arasında Türkiye!nin ilk Radyo Festivali'ni gerçekleştireceğiz. Kral FM'den Mehmet'in Gezegeni, Afrikalı Ali, Kral Pop'tan Arzu Kaya, Tolga Gündüz, Alem FM'den Şebo Show, Best FM'den Serdar Yayında ve A-Rıza Show, Süper FM'den Akla Zarar Banu ve Ah-Kam, Radyo Turkuvaz'dan Hop Dedik Ayhan ve Gönül Dostu Fisun, TGRT FM'den Tatil Sabahı ve Radyo 7'den de Umudun Zamanı adlı programlar Zeytinburnu'nda kurulan dev radyodan canlı olarak sunulacak. Programların DJ?leri konuklarını da yine bu radyoda misafir edecek. Festival DJ, sanatçı ve dinleyici kitlesinin ilk kez geniş katılımlı olarak bir araya geldiği festival olacak. Festival, 14 Aralık Cumartesi günü saat 16:00?da Soner Sarıkabadayı konseri ile start alacak. Konseri Kral TV canlı olarak yayınlayacak.Başkan Aydın, kurulacak olan radyo maketinin dünyada eşi benzeri olmadığını belirterek "Bu ölçülerde ve içinden canlı yayınların gerçekleştirildiği bir radyo maketi yok. Bu radyonun Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmesi için de müracaat edeceğiz" dedi.