Almanya'da Gazetecilere Hitler İmzalı Ölüm Tehdidi!

Tarih : 05 Mayıs 2020, Salı 15:43 Son Güncelleme : 05 Mayıs 2020, Salı 15:43
Almanya'da Gazetecilere Hitler İmzalı Ölüm Tehdidi!

Almanya'da bir grup siyasetçi, gazeteci ve savcılara ölüm tehdidi içeren mektuplar gönderildiği belirtildi. Mektupların sonunda 'Heil Hitler' ifadelerinin yer aldığı belirtildi

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Almanya'da siyasetçi, gazeteci ve savcılara gönderilen ve ölüm tehdidi içeren mektuplara ilişkin polis soruşturması başlatıldı. "Devlet Yaylı Sazlar Orkestrası" (Staatsstreichorchester) imzasıyla yazıldığı belirtilen mektupların sonunda "Heil Hitler" ifadesi yer aldı.

Almanya'da federal polis, bazı eyaletlerin polis teşkilatlarıyla birlikte başlattığı soruşturmada; ülkedeki siyasetçi, gazeteci ve savcılara gönderilen tehdit içerikli mektuplar inceleme altına alındı.

Mektuplarda, tehdit edilen kişileri öldürecek kadar mühimmata sahip olunduğu öne sürülüyor.

DW Türkçe'nin Alman RND'den aktardığı habere göre aşırı sağcı ifadeler ve ölüm tehditleri içeren mektuplar; iki federal, iki eyalet milletvekili, bir savcı, dokuz haber merkezi ve Berlin'deki bir hukuk bürosuna gönderildi.

"Devlet Yaylı Sazlar Orkestrası" imzasıya Ocak ayında Senegal asıllı Bundestag üyesi Karamba Diaby'e de tehdit mektubu yollanmıştı. Diaby'nin Ocak ayında ofisi silahlı saldırıya uğramış, ofisin vitrin camları zarar görmüştü.