Dijital İçerik Platformu Gain’de Deprem!

Tarih : 09 Nisan 2021, Cuma 13:01 Son Güncelleme : 09 Nisan 2021, Cuma 13:01
Dijital İçerik Platformu Gain’de Deprem!

Gain ve Cem Aydın ile ilgili gündeme getirdiğimiz sorunlar sonucunda yönetim flaş bir karara imza attı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Reklam


Türkiye’nin en güçlü iş insanlarından Gözde Akpınar, Filli Boya’yı satarak yeni dijital platform Gain’i kurdu. Akpınar’ın markasını satarak dijitale yönelmesi ise sektörde takdir toplayan bir hareket olmuştu.Cem Aydın, Gain’i Sona mı Sürüklüyordu?


Sinemaport’un Şubat ayında kaleme aldığı “Cem Aydın, Gain’in Sonunu mu İnşa Ediyor?” başlıklı yazıda Gain’de yaşanılan ve yaşanılacak sorunları açıklanmıştı.

Ücretsiz yayın hayatına başlayan ve bugüne kadar öyle devam eden Gain’in bu stratejisinin yapılan ödemeler ile yeni çıkacak yapımlar için harcanacak bütçe düşünüldüğünde çok uzun süre götüremeyeceği anlaşılıyordu. Bütçe sorunun dışında ciddi ara yüz problemleri de baş göstermeye başlamıştı. Bu konulara çözüm için ise gözler Gain’in genel müdürü Cem Aydın’a çevriliyordu. En merak edilen konulardan biri ise Gain için ayrılan bütçe tükendiğinde Aydın’ın nasıl bir yol izleyeceğiydi. Başarılı yönetici Gözde Akpınar’ın Gain’i, “genel müdürün” dahi çözüme kavuşturamadığı sorunlardan, nasıl hamlelerle kurtaracağı merak ediliyordu. Haberimizin detayları için tıklayınız.

Cem Aydın’ın Sürekli Kendi Çevresiyle Çalışması mı Sonunu mu Getirdi?

Sinemaport’ta Mart ayında yer alan “Cem Aydın ve Kankalarının Gain İstilası!” başlıklı haberde Aydın’ın sürekli kendi çevresiyle çalışma tercihleri göz önüne serildi.

Gain’de toplam 4 tane BBO Yapım imzalı projenin yer alacak olması dikkat çekmişti. Gain’nin Genel Müdürü Cem Aydın’ın çok fazla ilgi gören projesi olmayan BBO Yapım ile neden bu kadar çok proje için anlaştığına ise anlam verilememişti. Daha öncesinde Gain’in dizilerinde de sürekli aynı yapım şirketleriyle çalışılması dikkat çekmişti. Çünkü sektörde halihazırda birçok projesiyle bekleyen çok fazla yapımcı varken Gain’in bu tutumu diğer yapımcılar tarafından hoş karşılanmamıştı.

Bütçe Sorununa Premium Çözüm!

Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz Gain’in ücretsiz olmasının getirdiği bütçe sorunlarıyla ile ilgili ilk adım atıldı. Bazı içerikleri ücretsiz sunmaya devam edecek olan Gain, premium hesap özelliği de getirdi. Gain Premium üyelik ücreti ise 21,90 TL olarak açıklandı.

CEM AYDIN’IN SALTANATI YIKILDI!

Gain’in başarılı yöneticisi Gözde Akpınar’ın yaşanılan bu sıkıntılara son noktayı koyacağı bekleniyordu. Birsen Altuntaş bugün yayınladığı haberde, Cem Aydın’ın Gain’de artık sadece danışmanlık yapacağını açıklandı. Gözde Akpınar, ilişkisi olduğu da söylenen Cem Aydın hakkında böyle bir karar vererek bir kez daha ne kadar iyi bir yönetici olduğunu herkese kanıtladı. Sinemaport’ta gündeme getirdiğimiz haberleri dikkate alan Gözde Akpınar’ı verdiği karardan ötürü tebrik ediyoruz.