Ekrem İmamoğlu'na Şehitlikte Şok Tepki!

Tarih : 18 Mart 2021, Perşembe 17:00 Son Güncelleme : 18 Mart 2021, Perşembe 17:00
Ekrem İmamoğlu'na Şehitlikte Şok Tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirnekapı Şehitliği'nde Gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişinin sert tepkisiyle karşılaştı. O kişi İmamoğlu'na "Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan" diye tepki gösterdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.Edirnekapı Şehitliği'nde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılımıyla tören düzenlendi.'BEN BİR GAZİ YAKINIYIM' DİYEREK SESLENDİ

Törenin ardından Yerlikaya ve İmamoğlu, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Bu sıra mezarlıkta bulunan bir kişi, İmamoğlu'na tepki gösterdi."Sayın Başkan bir şey sorabilir miyim, ben bir gazi yakını olarak bir şey sorabilir miyim?" diyerek Ekrem İmamoğlu'na seslenen bu kişi, "Gara şehitlerinin kırkı çıkmadı, burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan" dedi."SENİ ARAŞTIRIR BULURUM BEN MERAK ETME"

İmamoğlu ise, "Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz" şeklinde karşılık verdi. Gazi yakını olduğunu söyleyen kişi alandan uzaklaştırılırken tepkisine devam etti. İmamoğlu da "Seni araştırır bulurum ben merak etme" diye konuştu. Protesto sırasında mezarlara karanfil koymaya devam eden Vali Ali Yerlikaya'nın, "Burası onun yeri değil" dediği duyuldu.