Gülben Ergen Pandemiyi Anlattı!

Tarih : 14 Nisan 2021, Çarşamba 10:29 Son Güncelleme : 14 Nisan 2021, Çarşamba 10:29
Gülben Ergen Pandemiyi Anlattı!

Gülben Ergen son albümünden, pandemi sürecinden ve yeni projelerinden söz etti. Son albümü 'Seni Kırmışlar'ı geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturan Gülben Ergen, albümün üçüncü video klibi için kolları sıvadı. Bahara yakışır bir klip yolda...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Merhaba, Gülben Hanım Müzikonair’a hoş geldiniz. Yeni albümünüz ‘’Seni Kırmışlar’’ tekrar hayırlı olsun gerçekten çok güzel bir albüm olmuş. Ağzınıza emeğinize sağlık. İçinde bulunduğumuz ve herşeyin ertelendiği bir süreçte 9 adet yepyeni şarkıdan oluşan 11’inci albümünüzü çıkardınız. Buna nasıl karar verdiniz ve şu ana kadar gelen geri dönüşlerden memnun musunuz? Biraz bahsedebilir misiniz?Çok memnunum ve aşırı mutluyum. Çok zor bir zamanda müziğe yatırım yapmak, risk almak bana kendimi çok iyi hissettirdi.


Yeni albümünüzde her zaman olduğu gibi çalışkanlığınızı, üretkenliğinizi yine görüyoruz. Albümde Yıldız Tilbe’den, Deniz Seki’ye, Ayla Çelik’e kadar daha birçok yıldızın şarkıları yer alıyor. Peki şarkılarınızı seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Ve bu albümünüzde başka kimlerle çalıştınız?

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Ben müzik hayatım boyunca aklımı değil, kalbimi dinledim. Şarkılarımı hep duygularımla, iç sesimle, yaşadıklarımla ve yaşayamadıklarımla seçtim. Hep bir aidiyet duygum vardı. Şarkılarımla aramdaki bağ hep çok özeldir.

Pandemi süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi? Bu arada sizin de Covid-19 atlattığınızı biliyoruz. Çok geçmiş olsun. Nasıl bir süreçti? Biraz anlatabilir misiniz?

Ateş ve öksürükle hastaneye gitmek zorunda olmadığım bi’ 11 gün geçirdim. Geçen giden misafir acıları hatırlamayı da anlatmayı da pek sevmiyorum. Çok şükür geldi geçti. Dilerim bir daha gelmesin. Yaşamı nasıl etkilediği derseniz, ona cevabım tepetaklak olduk tüm meslektaşlarım gibi, tüm müzisyenler gibi. Ama hayatımızın altı üst olması, hayatınızın altının üstünden daha güzel olmayacağı anlamına gelmiyor. Gelene de razıyım gidene de… Alışıyoruz hepimiz ama müzik camiası ve çok değerli müzisyenler gerçekten çok zor bir dönemden geçiyorlar, geçiyoruz.

Yeni albümünüzdeki bütün şarkılarınız adeta hit olmaya aday. Peki bu albümünüzde başka hangi şarkılarınıza klip çekmeyi düşünüyorsunuz. Mesela sırada hangi şarkı var diye sorsak cevabınız ne olur?

Ayla’nın ve Yıldız’ın şarkısı çok ilgi görmeye başladı. ‘Seni Kırmışlar’ ve ‘Ben Buralardan Gidicem’ hala listelerde. Ben de istiyorum sıcacık bir bahar klibi çekmek. Hatta Safa ile bir şeyler hayal ettik. Buluşup karar vereceğiz.Geçtiğimiz günlerde ‘Menajerimi Ara’ dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştınız. Çekimler nasıl geçti. Oyunculuğu özlediniz mi? Yeni bir dizi veya sinema projesi düşünüyor musunuz? En son yayınlandığı dönemde küçük büyük herkesi ekran başına kitleyen ‘Dadı’ dizisinin yeniden çekileceği yönünde haberler çıkmıştı. Bu konu hakkında bir gelişme var mı?

Hem nasıl özlemişim sette olmayı. Oyunculuk benim ilk göz ağrım. İsterim elbette ama şartlar malum. Bakalım neler yaşayacağız. Önce sağlık.

Son dönemlerde özellikle pandemi süreciyle birlikte dijital platformlar, online sektör iyice yaygın hale geldi. Siz de dijital platformlarda yer almayı düşünüyor musunuz? Mesela bir program ya da dizi projesi olabilir mi?

Birçok görüşme yapıyorum. Önümüzü göremediğimiz bir belirsizlik sürecinden geçiyoruz. Bu sebeple hemen karar veremiyorum.

‘Keşke bu şarkıyı ben okusaydım’ dediğiniz bir şarkı oldu mu hiç?

Kendi şarkılarımdan çooook mutluyum.

Bildiğiniz gibi müzik dünyasına her gün yeni sesler katılıyor Aralarında çok başarılı olanlarda var. Sizin de takip ettiğiniz isimler var mı? Neler söylemek istersiniz?

Müthiş sesler, müthiş yetenekli gençler var. Kalıcı olmalarını diliyorum ve saygıyla hepsini alkışlıyorum.

Bir dönem çok kırıldınız, çok üzüldünüz, Peki şimdi sizi üzenleri affettiniz mi?

Kırılmadan bir hayat yok. Hepimiz düşe kalka büyüyoruz. Ben affetsem Allah affeder mi bilmiyorum. Haksız yere zulmetmenin bedeli ağır olsa gerek.