Habertürk Ekranlarında Gergin Anlar!

Tarih : 04 Ocak 2020, Cumartesi 11:20 Son Güncelleme : 04 Ocak 2020, Cumartesi 11:20
Habertürk Ekranlarında Gergin Anlar!

Selman Öğüt'ün Atatürk ve Kemalistleri hedef alan açıklamalarının ardından, "Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor" diyerek araya girince tartışma alevlendi. Sunucu reklam arasına gitmek zorunda kaldı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Habertürk'te Enine Boyuna programında gazeteci İsmail Saymaz ile TURKAD Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selman Öğüt çok sert bir tartışma yaşadı. Öğüt, Kemalistlerin İran'ı şeytanlaştırdığını söyleyerek Müslümanlara hakaret ettiklerini ileri sürdü. Öğüt'ün bu sözlerine itiraz eden gazeteci İsmail Saymaz itiraz etti. İkili arasındaki söz düellosu tartışmaya dönünce programa reklam arası verildi.

Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan Selman Öğüt'ün, "Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Müslümanlara zulüm edilmiştir" sözlerine İsmail Saymaz'dan tepki geldi.Saymaz, "İslamcılar bu ülkede azanlıktır. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif'in E'sini bilmez. Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur'anın K'sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım" ifadelerini kullandı.Gerilimin devam etmesinin ardından programın sunucusu Hülya Hökenek, reklam arası vermek zorunda kaldı.

İşte o tartışmadan bazı kesitler;

Selman Öğüt: Bu yüzden mi başörtüsüyle üniversitelere sokmuyordunuz?

İsmail Saymaz: Kim sokmuyordu? Ne münasebet? Ben namazında niyazında bir gencim. Ezbere konuşuyorsun! İleri geri konuşuyorsunuz. Kemalistler bu ülkede özgürce ezan okunmasını sağladılar, namaz kılmasını sağladılar.