Kalça Nasıl Dolgun Gösterilir?

Tarih : 27 Ocak 2020, Pazartesi 16:10 Son Güncelleme : 27 Ocak 2020, Pazartesi 16:10
Kalça Nasıl Dolgun Gösterilir?

Küçük bir popoya sahipseniz, bazı popo kaldırma ve dikleştirme yöntemleri tam size göre olabilir. Doğru pantolon kararı, belirli egzersizler ve kilo dengesinin yardımıyla poponuzu birkaç beden büyütebilirsiniz. Bu yöntemleri uyguladığında, daha büyük bir popoya sahip olmak garanti.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

1- Yürüyüşünü Değiştir

Kendini nasıl taşıdığın vücudunun farklı bölgelerine vurgu da yapabilir, onları gölgede de bırakabilir. Omuzlar geride, baş yukarıda, dik oturup kalk. Üst karnını sıkılı ve alt karın bölgeni normal bir pozisyonda tut. Bu yöntem sadece poponu belirginleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sana daha ince bir üst vücut ve daha büyük görünen göğüsler sağlayacaktır.

a.Mankenlerin podyum yürüyüşünü taklit et. Yürürken önünde, göbek deliğinin tam altından ve ayaklarının tam ortasından geçen düz bir çizgi olduğunu hayal et. Adım atarken ayağını bu hayali çizgi varmışcasına vücudunun tam ortasına getir. Diğer ayağını da öbürünün önüne gelecek şekilde çizgiye yerleştir. Bir ayağın sürekli diğerinin önünde, kalça kaslarını sıkarak böyle yürümeye devam et.

b.Duruşunu değerlendirip sana yardımcı olması için kişisel bir antrenörden destek alabilirsin.

c.Kıvrımlarını kadınsı bir havayla öne çıkarmak için aşağıdaki adımları takip et.


2- Kalça Kaslarını Geliştir

Kalça kaslarını güçlendirerek daha yuvarlak ve büyük bir popo elde edebilirsin. En hızlı sonucu almak için aşağıdaki egzersizleri haftada en az 3 kere yap:

a.Köprü Egzersizi. Dizlerini kırarak kolların iki yanınızda olacak şekilde sırt üstü yat. Poponu yukarı kaldır ve indir. Bu hareketi 10 tekrarlı 3 set halinde yap.

b.Squat. Ayaklarının arasında boşluk kalacak şekilde dik durarak kollarını öne uzat. Sırtının dikliğini koruyarak dizlerini 90 derece kır ve sonra tekrar yüksel. Bunu yaparken dizlerinin hizasının ayak başparmaklarının önüne geçmemesine dikkat et. 20 tekrarlı 3 set yap.

c.Lunge Hareketi. Ayaklarının arasında boşluk kalacak şekilde dik dur. Bir bacağını dizini kırarak arkaya, diğerini de aynı şekilde öne uzat. İki bacağın da 90 derecelik açılarda olmalı. Başlangıç pozisyonuna dön ve sonra bacakları değiştirerek hareketi tekrarla. 20 tekrarlı 3 set lunge yap.

d.Kick back yap. Tek ayak üstünde dur. Havada kalan bacağını, poponuzu iyice sıktığını hissedene kadar geriye doğru kaldır. 15-20 tekrarlı 3 set yap. Kendini biraz daha zorlamak için ayak bileği ağırlıkları kullan. Ağırlıkları kullandığın versiyonda 8-12 tekrarlı 3-5 set yapmayı dene.