Kanada'da görülecek (gezilecek) en iyi 10 yer

Tarih :15 Eylül 2019, Pazar 01:05 Son Güncelleme :15 Eylül 2019, Pazar 01:05 Kaynak :Medya Alemi Editör :Medya Alemi

Konuksever bir atmosfer, canlı şehirler ve etkileyici manzaralar, Kanada'yı hevesli gezginlerin listesinde bir yer bulmaya iten şeydir. Kuzey Amerika'nın en büyük ülkesi olan Kanada, muhteşem kıyıları, görkemli dağları, geniş çayırları, güzel ormanları ve Kuzey Kutbu'ndaki tundrasıyla devasa bir ülkedir. Kanada'da görülecek çok şey var. Yaşamak için çok fazla şey var ve hemen onları öğreneceğiz. Aşağıdaki listede Kanada’da görülecek en iyi yerlerden on tanesi.

1

Vancouver'daki Stanley Parkı

Vancouver'daki Stanley Parkı

Vancouver'ın en büyük hazinelerinden biri, şehir merkezinin batı tarafında bulunan 405 hektarlık Stanley Park . Bir yarımada üzerinde yer alan park, okyanusla çevrilidir ve parkın büyüleyici görünmesini sağlayan devasa çam köknar ve kırmızı sedir ağaçları vardır.

2

Churchill'in Kutup Ayıları

Churchill'in Kutup Ayıları

Kanada'nın en ilgi çekici yerlerinden biri de güzel kutup ayısı göçü. Bu yaratıkların karadan dışarı çıkıp Hudson Körfezi'ndeki (Kuzey Manitoba'da) Churchill kasabasına yakın buz üzerinde hareket ettiğini görmenize yardımcı olur. Bu küçük topluluk, her sonbaharda turistlere açık olur.

3

Casa Loma

Casa Loma

Harika bir tarihe sahip bir yeri ziyaret etmekle ilgileniyorsanız, Toronto'daki Casa Loma listenizde bir yer bulmalı. Bu Gotik Canlanma evi 1911 yılında kuruldu ve Sir Henry Mill Pellatt'ın evi oldu. Kış aylarında, Casa Loma'daki güzel Noel süslerini seveceksiniz ve yaz aylarında, kalenin önündeki bahçe sizi şaşırtacak.

4

Eski Montreal

Eski Montreal

Güzel eski tarihi binaların bulunduğu Montreal'in eski kısmı, ziyaret etmeniz gereken bir yer. Açık karelerden ve atlı arabalardaki Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçmeyi kesinlikle seveceksiniz. Montreal çok hareketli bir şehir olmasına rağmen, Eski Montreal turistlerin atmosferin tadını çıkarmaya geldiği bir yer.

5

Hopewell Kayalıkları / Fundy Körfezi

Hopewell Kayalıkları / Fundy Körfezi

Kanada'nın Doğu Kıyısında, Fundy Körfezi güzel bir doğa harikasıdır . New Brunswick ve Nova Scotia arasında yer alan bu yer sizi şaşırtacak. Onu ziyaret etmek için ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Her gün yaklaşık 200 milyar ton su akarken gezegendeki en yüksek gelgitleri görebileceksiniz.

6

Whistler

Whistler

Whistler, Vancouver'a arabayla yaklaşık 2 saatlik bir mesafede, popüler bir köy ve kayak merkezidir . Whistler çoğunlukla kış sporları alanı olarak kabul edilse de, dağ bisikleti ve golf ile ünlü bir yaz mevsimine dönüşmüştür ve yıl boyunca harika bir atmosfer sunmaktadır. 2010 yılında Kış Olimpiyat Oyunları burada yapıldı ve bu köyün popülerliğini artırdı.

7

CN Kulesi

CN Kulesi

CN Kulesi, Toronto'daki en popüler simge yapı ve aynı zamanda şehirde olduğunuzda ziyaret etmeniz gereken ilk turistik yer. Uzun süre boyunca 553.33 metre yüksekliğindeki CN Kulesi, bu gezegendeki en uzun kule idi. Kuleyi ziyaret etmek için mükemmel bir zaman gün batımından hemen öncedir.

8

Banff Ulusal Parkı ve Rocky Dağları

Banff Ulusal Parkı ve Rocky Dağları

Alberta eyaletindeki büyük Rocky Dağları'nın merkezinde bulunan Banff Ulusal Parkı, Kanada'nın en güzel manzaralarından bazılarına tanıklık etme şansı veriyor. Karla kaplı tepeler, turkuaz yeşil göller ve buzullar kesinlikle kalbinizi alacak.

9

Hockey Hall of Fame

Hockey Hall of Fame

Toronto şehir merkezinde bulunan Hockey Hall of Fame, efsanevi hokey ve buz hokeyi yıldızlarının tarihine ithaf edilmiştir. Bu salonun en önemli kısmı, tüm önemli NHL kupalarını görebileceğiniz “Büyük Salon”. Kendinizi her zaman bir hokey oyuncusu olmak istemişseniz, sanal bir hokey oyunu oynayabileceğiniz veya burada bir hokey kaleci olmayı tercih edebileceğiniz Play Zone'da kesinlikle iyi vakit geçireceksiniz.

10

Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi , her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çeken Kanada'daki en güzel ve popüler doğal cazibe merkezleridir . Amerika sınırında, Toronto'dan arabayla yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan bu büyük Şelale yaklaşık 57 metre.