Malazgirt 1071 Vizyona Giriyor!

Tarih : 09 Mart 2020, Pazartesi 14:14 Son Güncelleme : 09 Mart 2020, Pazartesi 14:14
Malazgirt 1071 Vizyona Giriyor!

TRT ortak yapımı Malazgirt 1071 filmi sinemaseverler ile buluşuyor... Türklere Anadolu’yu vatan yapan 1071 Malazgirt savaşı tarihte ilk defa beyaz perdeye taşınıyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Cengiz Coşkun, Vildan Atasever, Haluk Piyes, Caner Kurtaran gibi usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar oturuyor.

Büyük Selçuklu Hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında 26 Ağustos 1071 tarihinde gerçekleşen ve Alp Arslan'ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi’nin anlatıldığı film sinemaseverler ile buluşmak için gün sayıyor.

13 Mart’ta sinemalarda

Türklere Anadolu'nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe olarak bilinen Malazgirt 1071 savaşının konu edildiği film, TRT ve 2506 Sinema ortak yapımı ile yedi haftada çekildi. Türkiye’de alışılagelmiş tüm savaş filmleri algısını değiştirmeyi hedefleyen film 13 Mart’ta vizyona girecek.Yayınlanan ilk tanıtımıyla büyük merak uyandıran Malazgirt 1071 filminin künyesi ise şöyle;

Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

Yapımcı: Bilal Kalyoncu

Yönetmen: Bilal Kalyoncu – Özgür Bakar

Senaryo: Bilal Kalyoncu – Özgür Bakar – Alper Kıvılcım

Oyuncular: Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran, Vildan Atasever, Hasan Küçükçetin, Ulaş İnan Torun, Edip Zeydan, Mehmet Çelik, Ali Düşenkalkar, Soydan Soydaş, Orhan Kılıç, Bahattin Cüneyt Aksakal, Gökhan Güneş, Asela Demir, Seza Sözer, Volkan Cal, Büşra Asya Şahin, Nez DemirTürklere Anadolu’yu yurt yapanların hikayesinin anlatıldığı film Malazgirt 1071, 13 Mart’ta sinemalarda.