Mehmet Barlas CHP'ye Ateş Püskürdü!

Tarih : 21 Nisan 2021, Çarşamba 10:52 Son Güncelleme : 21 Nisan 2021, Çarşamba 10:52
Mehmet Barlas CHP'ye Ateş Püskürdü!

Sabah yazarı Mehmet Barlas, İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist'in SDG ile yaptığı görüşmeye dikkat çekti ve muhalefet partilerine sert eleştirilerde bulundu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Mehmet Barlas, bugün kaleme aldığı, "Sanki iki Türkiye var... Biri ‘onların Türkiye’si, diğeri de ‘bizim Türkiye’miz" başlıklı yazıda, İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist'in SDG ile yaptığı görüşmeye dikkat çekere, "Bu tür haberleri duyunca "Ne Türkiye'yi ne de bölgeyi tanıyan akılsız cahillerin ağızlarının payları verilmeli" diye düşünüyorum. Zaten hem iktidar olan AK Parti'nin sözcüleri hem de İletişim Başkanlığı bu akılsızlıklara gereken cevabı veriyorlar. Beni çok şaşırtan durum, muhalefetin ve özellikle CHP muhalefetinin dorudan Türkiye'nin güvenliğini ve bütünlüğünü hedef alan bu tür saygısızlıklar karşısında sessiz kalmalarıdır." ifadelerini kullandı."Bizim Türkiye" ve "onların Türkiye'si" gibi sanki iki Türkiye olduğunu iddia eden Barlas, "HDP'ye bir şey diyemiyorum. Onların varlık sebebi, özde İsveç Savunma Bakanı ile aynı çizgide değil mi? Ancak CHP'yi anlamak mümkün değil. Sanki bir sömürge ülkesinin dışarıdaki bir merkeze bağlı partisi gibiler. Ancak bu işin tadı kaçmaya başladı... Türkiye'de kitleler çok deneyimlidir. Bu ülkenin çıkarlarını korumayanları halk affetmez." şeklinde yazısını sürdürdü.


Hangi Türkiye  

Sanki iki tane Türkiye var. "Bizim Türkiye" ve "onların Türkiye'si" gibi... Amerika veya İsveç, PKK/PYD'ye destek verince bunlardan çıt çıkmıyor. Kendisini ittifakın patronu olarak sunan Amerika Birleşik Devletleri, 1999'dan beri FETÖ'yü ağırlayıp destek veriyor. Son olarak Türkiye'yi kana bulayan 2016'daki 15 Temmuz darbe teşebbüsünde de Amerikan desteği yok muydu? Ama bu darbeye önce karşı çıkan CHP'nin Kılıçdaroğlu'su, kısa sürede çark etmedi mi? Bunlardan FETÖ hakkında söz duyuyor muyuz?
İşin tadı kaçıyor.

HDP'ye bir şey diyemiyorum. Onların varlık sebebi, özde İsveç Savunma Bakanı ile aynı çizgide değil mi? Ancak CHP'yi anlamak mümkün değil. Sanki bir sömürge ülkesinin dışarıdaki bir merkeze bağlı partisi gibiler. Ancak bu işin tadı kaçmaya başladı... Türkiye'de kitleler çok deneyimlidir. Bu ülkenin çıkarlarını korumayanları halk affetmez