Radyo SDÜ Yeniden Yayında

Tarih : 01 Kasım 2018, Perşembe 16:13 Son Güncelleme : 01 Kasım 2018, Perşembe 16:13
Radyo SDÜ Yeniden Yayında

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) 1994 yılında kurulan "Radyo SDÜ" güçlendirilen teknik altyapı ve donanımları, insan kaynakları ve seçkin müzik repertuarı ile yeniden karasal yayına başladı. 'Dinlediğiniz müzik sizin kadar seçkin olsun' sloganıyla hareket eden radyonun, Isparta'da 'FM 97.0' bandından ve internet ortamında 'radyo.sdu.edu.tr' adresinden günün her saatinde reklamsız yayına devam edeceği aktarıldı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) 1994 yılında kurulan “Radyo SDÜ” güçlendirilen teknik altyapı ve donanımları, insan kaynakları ve seçkin müzik repertuarı ile yeniden karasal yayına başladı. 'Dinlediğiniz müzik sizin kadar seçkin olsun' sloganıyla hareket eden radyonun, Isparta'da 'FM 97.0' bandından ve internet ortamında 'radyo.sdu.edu.tr' adresinden günün her saatinde reklamsız yayına devam edeceği aktarıldı.


Radyo SDÜ’nün FM 97.0 bandından yeniden yayına başlaması nedeniyle SDÜ Ertokuş Bey Dersliklerinde Radyo SDÜ açılış programı düzenlendi. Düzenlenen kokteyle SDÜ’nün 2. Dönem emekli Rektörü Prof. Dr. Mehmet Lütfü Çakmakçı, 3. Dönem Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ve hâlihazırdaki 5. Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ile Ziraat Bankası Isparta Şube Müdürü İsmet Öztürk, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.


SDÜ Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (RATEM) Müdürü Öğretim Görevlisi Yasin Öztürk, yaptığı açıklamasında ”Bu kurumun tekrar ayağa kalkıp yürümeye başlaması için çok çaba harcandı. Çok emek verildi. Herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Kurdeleyi SDÜ’de görev yapan 3 rektör birlikte kesti


“Televizyon yayıncılığına da devam edeceğiz”
Rektör Çarıkçı gazetecilere yaptığı açıklamalarının devamında, “Uluslararası standartlarda bir radyo burası, Türkiye standartlarının üstünde bir radyo. Alt yapısı çok modern bir radyo. Güzel ve nitelikli bir yayın yapacak. Önümüzdeki günlerde de, televizyon iznimiz de var zaten; onunla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Onunla ilgili de bir platform yayıncılığı gibi modern anlamda televizyon yayıncılığına da devam edeceğiz. Çok heyecanlıyız, çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.