TFF'den Galatasaray'a Şok! Lisans Vermediler!

Tarih : 16 Temmuz 2021, Cuma 12:19 Son Güncelleme : 16 Temmuz 2021, Cuma 12:19
TFF'den Galatasaray'a Şok! Lisans Vermediler!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye’nin en çok taraftarı ve şampiyonlukları bulunan dört büyük kulübü arasındaki gerginlik sürüyor...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye’nin en çok taraftarı ve şampiyonlukları bulunan dört büyük kulübü arasındaki gerginlik sürüyor.

Kulüp başkanları geçen günlerde canlı yayına çıkarak federasyona karşı tavır aldıklarını açıklamışlardı.

Federasyonun buna karşılık ilk yaptırımı ise Galatasaray’a yönelik oldu.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde 21 Temmuz’da PSV ile oynayacağı 2. eleme turu ilk maçı öncesinde dün UEFA’ya listesini verdi.

Sarı kırmızılılarda yeni transferler Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Barış Yılmaz listede yer aldı.

Galatasaray'da UEFA'nın "lisans verilebilir" dediği Oğulcan Çağlayan'ın TFF’den lisansı çıkmadı. Bu nedenle Çağlayan PSV maçı kadrosu için UEFA’ya bildirilemedi.


Sarı kırmızılılar ayrıca, 20 Temmuz’a kadar UEFA listesinde değişiklik yapabilecek. Aslan, yeni transfer yaparsa, UEFA listesinde iki değişiklik gerçekleştirebilecek.

BURAK ELMAS “BU PROGRAMI BEKLİYORLAR” DEMİŞTİ

Öte yandan TFF kararından önce canlı yayındaki programda Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Oğulcan Çağlayan davası ile ilgili şunları söylemişti:

“Çok enteresan bir şey anlatacağım. Tereddütlüydüm ama anlatacağım. Bizim bir oyuncumuzun transferi konusunda başka bir kulüple davamız var. İtiraz ettik ve mahkemede görülüyor. UEFA bunu devam eden problemli alacaklar statüsünde görüp bize transfer izni ve oyuncumuza izin verdi. Federasyon bize Avrupa kupasında oynatmamız gereken oyuncu için hala izin verip vermediğini açıklamadı. Gerekçe yok. Neden vermedi biliyor musunuz? Bu akşam ne diyeceğiz onu bekliyorlar. Galatasaray nasıl bir tutum sergileyecek anlayamadılar hala. Konuyu halletmekle yükümlü olan federasyon. Federasyon konuyu delege ediyor. Ben bakanlığa gidip Türk futbolunun sorununu halletmek zorundaysam federasyona ne ihtiyaç var?”