Tomris Türkiye’de De Vizyona Girmeye Hazırlanıyor!

Tarih : 18 Şubat 2020, Salı 16:18 Son Güncelleme : 18 Şubat 2020, Salı 16:18
Tomris Türkiye’de De Vizyona Girmeye Hazırlanıyor!

Vizyon yolculuğuna Kazakistan’da başlayıp gişede büyük başarı elde eden, bu yıl Altın Küre’de 'Yabancı Dilde Film' kategorisinde yarışma listesine giren Tomris; Türkiye’de de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

10 Nisan için vizyon hazırlığı yapan TOMRİS filmi, Türk kadının gücünü bir kez daha gözler önüne serecek. Milattan önce 6. yüzyılda, her Türk kadını gibi; çocukluğundan itibaren ata çok iyi binen, kılıç kullanan, ok ve yayda usta olan Tomris, eşi ölünce kaderinden kaçamaz. Koskoca bir devletin başına geçer ve olaylar hızla gelişir. Tarihi gerçeklerden esinlenilen filmin başrolünde rol alan Almira Tursyn, aslında oyuncu değil; psikolog... Yönetmen, bu rol için başvuran 15 bin adayı da uygun bulmayınca aramaya devam eder ve Almira Tursyn’i TOMRİS olarak kameraların karşısına geçirir.

Vizyon yolculuğuna Kazakistan’da başlayıp gişede büyük başarı elde eden, bu yıl Altın Küre’de “Yabancı Dilde Film” kategorisinde yarışma listesine giren TOMRİS; Türkiye’de de vizyona girmeye hazırlanıyor. Akan Satayev’in yönettiği, Almira Tursyn’in başrolde olduğu film 10 Nisan’da izleyiciyle buluşacak.