TRT’de Üst Düzey Atama!

Tarih : 16 Nisan 2021, Cuma 11:17 Son Güncelleme : 16 Nisan 2021, Cuma 11:17
TRT’de Üst Düzey Atama!

TRT'de üst düzey bir atama gerçekleşti... Deneyimli isim, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Peki, ilk icraatı ne oldu?

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

TRT'den yapılan açıklamaya göre; Fatih Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.Serdar Karagöz’ün Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne getirilmesinin ardından Fatih Er de TRT Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Kanaldan yapılan yapılan açıklamaya göre Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Fatih Er'in ilk işi Twitter hesabını kapatmak oldu. Er'in Instagram hesabı ise duruyor.


FATİH ER KİMDİR?

Konya'da 1979'da dünyaya gelen Er, meslek hayatına yerel medyada başladı. Kanal 7 haber merkezinde 1998'de profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Fatih Er, medya eğitimi için gittiği Avustralya'da farklı medya kuruluşlarında çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra Doğan Medya grubu Star Haber'de dış haberler prodüktörlüğü ve sunuculuk görevlerini üstlendi.

TV Net ve Kanal 24'ün kurucu ekibinde dış haberler editörü ve sunucu olarak yer alan Fatih Er, 2009-2012 yılları arasında TRT'nin Kudüs muhabirliği görevini yürüttü.